drogowskaz

Dziesięć sentencji – mój drogowskaz

bg_drogowskaz

Aby zapalać innych samemu trzeba płonąć.

Najgorszym błędem jaki może popełnić człowiek, jest bać się, by nie popełnić błędu.

Nic cię nie zmartwi dopóki nie dasz się tym zmartwić.

Nikt bez twojej zgody, nie może sprawić, byś poczuł się gorszy.

Wszystko czego potrzebujesz masz już w sobie.

Bądź zmianą, którą chciałbyś ujrzeć na świecie.

Oko za oko uczyni tylko cały świat ślepym.

Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Kto ma cierpliwość będzie miał co zechce.

Módl się tak, jakby wszystko zależało od Boga, a działaj, jakby wszystko zależało tylko od ciebie.

Reklamy

4 responses to “drogowskaz”

 1. kaśka says :

  Fenomenalny blog. Niezwykle MOTYWUJĄCY. Muszę, się przyznac, iż na początku myślałam, że to tylko kolejny SPAM z obrazkami .Szczególnie podoba mi się jedna sentencja z drogowskazu „Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany”- eh SZKODA, ŻE TO TYLKO KOLEJNE PUSTE SŁOWA. Życie jest pełne absurdów. Panu osobiście życzę niegasnącej motywacji do prowadzenia bloga oraz zapału do przebudzania tych, którzy jeszcze się nie zdążyli obudzic……( chociaż czasami lepiej jest tak sobie po prostu gdzieś śnic swoim snem)

  • Sławek Sławomir says :

   Życzenie „niegasnącej motywacji do prowadzenia bloga” staje się rzeczywistością dzięki Pani komentarzowi. Dziękuję za te kilka zdań.

   Zgadzam się, że życie jest pełne absurdów. Jeśli widzi się dużo, to przeżywa się dużo. Ostatecznie jednak wierzę, że konsekwentną pracą można całkowicie zapanować nad sobą, swoimi myślami, nastawieniem, motywacją, postawą wobec świata.. To wymaga lat.. Mam nadzieję zbliżyć się do wielkiego spokoju i całkowitej kontroli. Nie chcę nic przespać, choć z pewnością przespałem już wiele.

   Pani również życzę niegasnącej motywacji, spełnienia a także satysfakcji z każdego, codziennego działania.

 2. Paweł says :

  Niewiarygodne. Moje życie legło w gruzach, straciłem prace, piłem i to dużo. Mój dawny tryb życia, to była wegetacja, nie miałem celu, pasji, ani apetytu na życie. Chciałem to zmienić, ale nie miałem pojęcia jak. Zacząłem szukać. Szukałem i szukałem, aż znalazłem. Wszystkie powyższe rady wypisałem na kartce i rozpisałem np. ” Wszystko czego potrzebujesz masz już w sobie”. Zamieściłem pod tym, same pozytywne cechy. Nie tylko te jakie posiadam, ale i te jakie bym chciał mieć. Stworzyłem w ten sposób swój kodeks, którego starałem sie przestrzegać. Czytałem to codziennie przed snem aż sie nauczyłem go na pamięć, zacząłem wierzyć, że taki jestem. Nie wiem jak, ale to działa. Znowu czuje wole życia, nie pije, chodze na siłownie, znalazłem prace. Po prostu wiem już kim jestem i co najważniejsze kim chce być. Dziękuje z całego serca, bo w pewnym sensie uratował mi pan życie. Pozdrawiam i życze sukcesów w tym co Pan robi, bo robi pan to naprawde dobrze.

  • Sławek Sławomir says :

   Dziękuję. To bardzo budujące słowa. Cieszę się, że to wszystko, co staram się przekazać i czym chcę się dzielić znajduje swoich odbiorców i co najważniejsze – okazuje się być wartościowe. To, co Pan napisał jest dla mnie inspiracją aby kontynuować. To wspaniałe uczucie przeczytać taki komentarz – tym bardziej w momencie kiedy ostatnio sam nie czuję się najlepiej. Dodał mi Pan energii.
   Dziękuję jeszcze raz. Wzajemnie, życzę wszystkiego dobrego!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: